BIM in renovatie – Interview met Danielle Dy Buncio

  • door

viatechnik-ddb-8406-re2viatechnik-ddb-8406-re2 Mijn geïnterviewde is Danielle Dy Buncio, medeoprichter en voorzitter van VIATechnik, een in Chicago gevestigd ingenieursbureau. We bespreken het gebruik van BIM bij renovatie en levenscyclusbeheer van gebouwen.

Kun je ons iets vertellen over je achtergrond en hoe je bij VIATechnik betrokken raakte?

Ik ben opgegroeid in de bouw en ben de dochter van twee ondernemers, dus ik denk dat het slechts een kwestie van tijd was voordat ik mijn eigen bedrijf begon. Als kind herinner ik me dat ik de werkplekken van mijn ouders bezocht en gefascineerd was door de bouw. Ik deed zelfs mee aan de wetenschapsbeurswedstrijd van mijn school met mijn zelfgemaakte waterkrachtcentrale, die ik zo slim 'Go with the Flow' noemde, het jaar waarin het bedrijf van mijn ouders de waterkrachtcentrale in Starved Rock bouwde.

Dus ging ik naar Stanford om Civiele Techniek te studeren, en werkte daarna voor bouwbedrijven in San Francisco, Sydney en Chicago. Enkele van mijn favoriete projecten waren de NetApp-bedrijfscampus in Sunnyvale, de Sydney University Faculty of Law Building en de Wabash Avenue-fase van de Chicago Riverwalk.

Ik heb VIATechnik samen met mijn man Anton opgericht in 2012 toen we een kans zagen om de bouwsector te ontwrichten. We hebben VIATechnik opgericht in een poging de manier waarop de bouwsector zaken doet te transformeren door nieuwe technologie te bevorderen en wereldwijd technisch talent in te zetten als een manier om de productiviteit in de bouwsector te verbeteren en te reageren op een tekort aan geschoolde lokale middelen.

Welke diensten biedt uw bedrijf en wat is er speciaal aan?

Onze diensten vallen in vier categorieën: virtueel ontwerp en constructie (CAD / BIM), planning, schatting en LEED-coördinatie. We werken samen met bouwbedrijven in het hele land om hun middelen in deze gebieden te vergroten. We onderscheiden ons op een aantal manieren bij onze klanten.

  • We investeren in de opleiding en training van onze medewerkers, zodat we echt de leiders zijn voor talent. BIM- en VDC-talent is bijzonder moeilijk te vinden, vooral op kleinere lokale markten buiten de grote steden als New York, Chicago en San Francisco. Dus het feit dat we civiele ingenieurs en architecten met een bouw- of ontwerpachtergrond nemen en investeren om hen experts te maken in de VDC-ruimte, geeft ons een voorsprong op onze concurrentie.
  • We richten ons erop om een verlengstuk te worden van het interne team van onze klant. Na een aantal projecten met ons te hebben samengewerkt, merken onze klanten dat werken bij ons net zo naadloos verloopt als werken met hun eigen medewerkers.
  • We houden ervan om nieuwe technologie en software voor onze klanten te pushen. We gebruiken momenteel bijvoorbeeld nieuwe software om te helpen met 4D BIM, Point Cloud naar BIM-conversies en meer.

Laten we het hebben over een recent wederopbouwproject, het Steven Spielberg-gebouw in LA. Wat was het probleem of de uitdaging van de klant met betrekking tot het project?

Het project was een 1 e verdieping sloop en volledige renovatie van de 1 e verdieping van het Cedars-Sinai Steven Spielberg Building, te transformeren naar nieuwe laboratorium en onderzoek plaatsen voor cryogene faciliteit en biobank opslagruimte. Onze klant was de algemene aannemer op project, en ze kwamen bij ons met het probleem om de constructie te coördineren in een bestaande ruimte die gevuld was met intense MEP-systemen die niet konden worden afgebroken omdat ze waren verbonden met de verdiepingen erboven die live moesten blijven. Het slopen van een sprinklerleiding zou betekenen dat het hele ziekenhuisgebouw moet worden stilgelegd, wat gewoon geen optie was, al was het maar voor een paar uur. Ze moesten dus nieuwe MEP-systemen en bestaande systemen in een vrij krappe ruimte plaatsen.

Dit was een probleem dat werd opgelost door middel van een puntenwolk en BIM-inspanning.

Kun je uitleggen wat je aan dit project hebt gedaan en welke waarde je hebt kunnen leveren?

Ons team heeft eerst een puntenwolk-scan gemaakt van de bestaande faciliteit met behulp van een Leica-scanner en die omgezet in een Revit 3D BIM. Vanwege de dichtheid van de bestaande systemen en het unieke karakter van sommige systemen (zoals zuurafval of medisch gas), dachten we dat het belangrijk zou zijn om een intelligente BIM te maken die elk type buis of kanaal identificeert. Om deze informatie te krijgen, hebben we foto's gemaakt met de puntenwolkenscan om een 3D-puntenwolk in ware kleuren te geven.

Vervolgens hebben we alle nieuwbouw gemodelleerd, werkend met de 2D-tekeningen van het ontwerpteam en in overleg met de hoofdaannemer en de onderaannemers. We hebben clashdetectie uitgevoerd in Navisworks om conflicten virtueel op te lossen, voordat ze tijdens de bouw duur en tijdrovend waren om op te lossen.

En wat geweldig is aan dit proces, is dat we ons nu klaarmaken om een as-built BIM te bieden, die Cedars Sinai kan gebruiken voor de levensduur van dat gebouw – of het nu gaat om facilitair management of als een as-built model voor elke toekomstige constructie en renovaties.

Wat is de nauwkeurigheid van het uiteindelijke model qua metingen?

Het uiteindelijke model kan eigenlijk heel nauwkeurig zijn, en het meeste hangt af van de scan zelf. Om een nauwkeuriger model te krijgen, hoeft u alleen maar meer "punten" te nemen en meer instellingen met de scanner uit te voeren, aangezien de informatie die u krijgt allemaal gebaseerd is op zichtlijn. Bij het Cedars-Sinai-project heeft ons team de scanner bijvoorbeeld ingesteld op 1/10 voet, wat betekent dat er op 30 meter van de scanner elke 1/10 voet een punt is. Van daaruit konden we alles (alle pijpen, leidingen, enz.) Van meer dan 5 cm groot modelleren.

Ik denk dat wat belangrijk is voor de eindgebruiker om te begrijpen, het doel achter de BIM is. Het doel van deze BIM was om as-built voorwaarden te bieden en om botsingen en conflicten vóór de bouw op te lossen. Dus door alle elementen van meer dan 2 ”op te nemen, konden we dat doel bereiken.

Welke andere informatie, afgezien van de soorten verschillende kanalen, is beschikbaar in het uiteindelijke model?

Voor deze specifieke BIM hebben we alle bestaande structurele, mechanische, elektrische, loodgieters- en sprinklerelementen gemodelleerd. We hebben alles gemodelleerd als "intelligente" elementen, dus als je bijvoorbeeld op een pijp klikt, zal het model je vertellen dat het een zuurafvoerpijp is. Deze informatie was belangrijk voor zowel de aannemer als de eigenaar om in het model te hebben, zowel vanuit het oogpunt van facilitair beheer als vanuit het oogpunt van bouwcoördinatie.  

Zijn er verschillende uitlaten en kleppen inbegrepen? Is er elektrische / besturingsbedrading bij het model inbegrepen?

We hebben geen stopcontacten of bedrading gemodelleerd, maar wel buisafsluiters, fittingen, enz. De technologie is aanwezig en we zijn in staat om een echt robuust model te bouwen, maar nogmaals, het gaat allemaal terug naar wat de BIM zal gebruiken voor.

Vormen de verschillende kanalen een logisch circulatiesysteem in het model (tussen verdiepingen etc.)?  

Ja. Alle constructiemodellering voor dit project was op de eerste verdieping van het Steven Spielberg-gebouw in Cedars-Sinai, maar omdat we een puntenwolkenscan hebben gedaan, worden alle bestaande leidingen en leidingen die vanaf andere verdiepingen naar de eerste verdieping liepen, gemodelleerd in de echte locatie. Dit was een must, aangezien er op de verdiepingen boven dit bouwproject actieve patiëntenzorg en onderzoek gaande was.

Hoe ziet u de toekomst van deze oplossing?

We zien al een aantal vooruitstrevende en technisch onderlegde facility managers die de BIM gebruiken om er eerst voor te zorgen dat het de as-built omstandigheden nauwkeurig weergeeft, en vervolgens ook O & M-, faciliteitenbeheerinformatie invoeren. Die informatie in de BIM wordt erg krachtig. Ze kunnen het as-built model gebruiken als uitgangspunt voor toekomstige bouwprojecten / renovaties in de ruimte. En u kunt een intelligent model hebben dat de plaats van dozen en ordners vol papier vervangt, zodat een facilitair manager deze kan gebruiken om onderhoudsschema's voor apparatuur, apparatuurspecificaties en meer te bekijken.

Hoe kunnen onze lezers meer te weten komen en hoe kunnen ze contact met u opnemen?

Ze kunnen onze website bezoeken ( www.viatechnik.com ) of ons volgen op twitter (@viatechnik). Ik vind het altijd leuk om andere interessante mensen in de branche te ontmoeten, dus voel je vrij om contact met me op te nemen op LinkedIn.

Via: AEC